Przygotowań do sezonu 2012/13 ciąg dalszy... PDF Drukuj Email
Środa, 19 Wrzesień 2012 14:00

Płatek i Dymała

Sezon coraz bliżej. Już 29 września ruszają rozgrywki na zapleczu ekstraklasy, a nasz zespół po okresie przygotowań motorycznych rozpoczął serię turniejów oraz sparingów przedsezonowych. Mecze przedsezonowe są niezmiernie ważnym elementem w trakcie przygotowań do sezonu.

Ten czas to przede wszystkim czas na zgranie zespołu oraz dopracowanie elementów taktyki. Podopieczni Mikołaja Czaji pierwsze swoje spotkania sparingowe rozgrywali już od początku września. Przy zamkniętych trybunach dla kibiców Ostrowianie dwa razy pewnie pokonali zespół MKS Kalisz(71:58;100:66). Następnie w Gołuchowie „Żółto-Niebiescy” spotkali się z zespołem z Łowicza tutaj również zanotowali pewne zwycięstwo 91:65.Po tych dwóch sparingach nasza drużyna wygrała turniej w Kaliszu a powracający do Stali Adam Kaczmarzyk został wybrany najlepszym zawodnikiem tego turnieju. Kolejnym przeciwnikiem był Wrocławski WKK. Drużyna prowadzona przez trenera Pawła Turkiewicza, w której składzie byli zawodnicy grający w ubiegłym sezonie na parkietach ekstraklasy była wymagającym sparingpartnerem jednak spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli koszykarze BM SLAM Stali Ostrów wynikiem 70:60.
W miniony weekend nasza drużyna wybrała się do Łowicza na kolejny przedsezonowy turniej tym razem o Puchar Burmistrza Łowicza. Niestety turniej przyniósł pierwsze porażki. Dwa razy minimalnie nasi zawodnicy ulegli różnicą jednego punktu drugoligowym drużynom z Łowicza oraz Skierniewic. W tych dwóch spotkaniach trener postanowił dać więcej minut na parkiecie zawodnikom drugiego planu Natomiast spotkanie z pierwszoligowym Zniczem Basket Pruszków rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść różnicą dziesięciu oczek. 83:73. – w ostatnich dniach mieliśmy dużo grania dlatego postanowiłem dać szansę wszystkim zawodnikom. Jestem zadowolony z postawy z Mikołaja Spały który rozegrał dobre spotkanie z Skierniewicami. Nie przykładałbym wagi do wyników z zespołami z II ligi ponieważ dwa tygodnie wcześniej potrafiliśmy rozgromić zespół z Łowicza prawie 30 punktami. Po tym turnieju mogę stwierdzić, że zespół z każdym spotkaniem jest bardziej zgrany. Najważniejsze było spotkanie z zespołem z Pruszkowa. Potrafiliśmy odpowiedzieć na różne elementy gry obronnej przeciwnika . Dużo piłek było zagrywanych pod kosz, również zawodnicy obwodowi skutecznie włączali się do gry. Cieszę się, że Marek Szumełda-Krzycki zaczyna co raz lepiej rozumieć się z kolegami. – ocenił trener BM Slam Stali Ostrów Mikołaj Czaja
Już jutro w hali przy ulicy Kusocińskiego rozegramy sparing z drużyną Śląska Wrocław. Drużyny ustaliły, że będzie to sparing zamknięty między innymi z powodów organizacyjnych ( braku zgody na organizację imprez masowych, którą Klub otrzyma dopiero pod koniec tygodnia).
W najbliższy weekend nasza drużyna wyjeżdża na turniej o Puchar Macieja Zielińskiego. Turniej będzie rozgrywany systemem Final Four. W sobotę zostaną rozegrane półfinały natomiast w niedziele mecz finałowy oraz spotkanie o trzecie miejsce. W turnieju wezmą udział drużyny: Radex-u Szczecin, SIDen-u Toruń, Śląska Wrocław oraz BM SLAM Stal Ostrów Wlkp. spotkania będą odbywały się we Wrocławiu w hali „Kosynierka”. Nasz zespół pierwszego dnia o godz. 16.00 spotka się z ekipą z Torunia – Jest to turniej przed samym startem ligi dlatego nie będziemy się oszczędzać i zagramy na sto procent. Będzie to normalna gra. Oczywiście zależy jak potoczy się turniej bo jeśli drugiego dnia spotkamy się z zespołem ze Szczecina będziemy musieli trochę poukrywać karty ponieważ już w drugiej kolejce czeka nas spotkanie wyjazdowe w Szczecinie- kończy trener Mikołaj Czaja.
Chcemy Państwa poinformować, że trwają pracę nad nową witryną internetową KS STAL. Na nowej stronie będzie zamieszczanych wiele interesujących materiałów, które z pewnością przybliżą Państwu naszą drużynę. A póki co zapraszam do polubienia naszego oficjalnego fanpage-u na Facebooku:
https://www.facebook.com/ks.stal

 

 

II Liga Grupa B 2011/2012

Koszykówka U-20

Koszykówka U-18

Kto jest na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 155 gości 
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval