WKS Śląsk Wroclaw zdobywcą Pucharu PZKosz PDF Drukuj Email
Niedziela, 26 Luty 2012 18:00

Po wysoko wygranej pierwszej kwarcie WKS Śląsk Wrocław pokonał BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski 83:70 (23:8, 15:22, 20:22, 25:18). Puchar pojechał do Wrocławia, a gospodarzom musiała wystarczyć satysfakcja z uczestnictwa w finałowym meczu. MVP meczu został Marcin Kowalski.

Szawarski

Ostrowianie bardzo słabo trafiali od początku meczu, wynik uciekał i juz w pierwszej kwarcie trener Stali Mikołaj Czaja wykorzystał obie przerwy na żądanie. Potem dzięki dobrej obronie zdołali odrobić prawie całą stratę, ale nie wystarczyło sił na objęcie prowadzenia w meczu.
Drużyna Śląska przystąpiła do meczu nie tylko z chęcią zdobycia pucharu i zgarnięcia nagrody pieniężnej, ale również rewanżu za przegraną w Ostrowie na początku stycznia. W grze Śląska widać było "odrobienie lekcji" z poprzednich potyczek. Tym razem szybkie wejścia naszych obrońców napotkały na dobrą obronę ze strony wrocławian, a zwykle dobrze punktujący Łukasz Olejnik miał zbyt mało dobrych pozycji do rzutu.